14,95
Beschikbaarheid
Bestelbaar
Tekst achterflap
*A Financial Times and Waterstones Book of the Year 2025* Many artists are unaware of the mathematics that bubble beneath their craft, while some consciously use it for inspiration. Our instincts might tell us that these two subjects are incompatible forces with nothing in common, but what if we’re wrong?
Details
| EAN : | 9780008685034 |
| Uitgever : | Van Ditmar Boekenimport B.V. |
| Publicatie datum : | 07-05-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 197 mm |
| Breedte : | 129 mm |
| Dikte : | 30 mm |
| Gewicht : | 336 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 384 |