The Science of Racism
Keon West
Engels | 29-01-2025 | 352 pagina's
9781035030675
Paperback / softback
14,50
Beschikbaarheid
Bestelbaar
Tekst achterflap
How do we know if racism really exists? And, if it does, how big a problem is it for the outcomes of people of colour? Only science has the answers to one of society’s most pressing questions.
Details
| EAN : | 9781035030675 |
| Uitgever : | Van Ditmar Boeken B.V. |
| Publicatie datum : | 29-01-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 198 mm |
| Breedte : | 132 mm |
| Dikte : | 23 mm |
| Gewicht : | 243 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 352 |