Don't Talk About Politics
Sarah Stein Lubrano
Engels | 26-03-2026 | 288 pagina's
9781399413930
Paperback / softback
14,95
Beschikbaarheid
Bestelbaar
Tekst achterflap
Democracy is dying because we are clinging to a dangerous and outdated myth: talking about politics can change people’s minds. It doesn’t.
Details
| EAN : | 9781399413930 |
| Uitgever : | Van Ditmar Boekenimport B.V. |
| Publicatie datum : | 26-03-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 196 mm |
| Breedte : | 129 mm |
| Dikte : | 27 mm |
| Gewicht : | 206 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 288 |