How the World Made the West
Josephine Quinn
Engels | 13-02-2025 | 576 pagina's
9781526605221
Paperback / softback
17,95
Beschikbaarheid
Bestelbaar
Tekst achterflap
'One of the most fascinating and important works of global history to appear for many years' (William Dalrymple), this epic debut from Josephine Quinn rewrites the story of the Western world.
Details
| EAN : | 9781526605221 |
| Uitgever : | Van Ditmar Boeken B.V. |
| Publicatie datum : | 13-02-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 198 mm |
| Breedte : | 129 mm |
| Dikte : | 38 mm |
| Gewicht : | 478 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 576 |