What Am I, A Deer?
Polly Barton
Engels | 07-04-2026 | 248 pagina's
9781804272176
Paperback / softback
22,95
Beschikbaarheid
Te bestellen
Tekst achterflap
Polly Barton’s bitingly funny debut novel follows a young woman set on reinvention after moving to a new city. Traversed by violent crushes and a karaoke obsession, What Am I, A Deer? acutely captures the paradoxes and pitfalls of young adulthood in deliriously self-conscious, propulsive prose.
Details
| EAN : | 9781804272176 |
| Uitgever : | Van Ditmar Boekenimport B.V. |
| Publicatie datum : | 07-04-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 198 mm |
| Breedte : | 129 mm |
| Dikte : | 17 mm |
| Gewicht : | 252 gr |
| Status : | Te bestellen |
| Aantal pagina's : | 248 |