Frankusstein
Jeanette Winterson
Nederlands | 04-06-2019 | 256 pagina's
9789025455514
Hardback
Bekijk inkijkexemplaar
€ 17,50
Korte beschrijving/Annotatie
Van Mary Shelley tot AI, van liefde tot identiteit: Jeanette Winterson verweeft heden en verleden in een visionair verhaal over mens, machine en toekomst.
Tekst achterflap
Heden en verleden, man en vrouw, lichaam en geest vloeien naadloos in elkaar over in ‘Frankusstein’ van Jeanette Winterson. In Brexit-Engeland wordt de jonge transgender arts Ry tegen beter weten in verliefd op Victor Stein, een gevierde professor die het debat rondom kunstmatige intelligentie leidt. Maar het verhaal begint in 1816, als Mary Shelley een verhaal schrijft over de schepping van een niet-biologische levensvorm. Wat gebeurt er als mensen niet meer de slimste wezens op aarde zijn? Winterson laat zien hoe dichtbij de toekomst is in haar nieuwe roman. Haar eerdere werk is met talloze prijzen bekroond, en in 2016 werd haar verhalenbundel ‘Kerstdagen’ uitgeroepen tot DWDD Boek van de Maand.
Recensie/Quote
‘(…) schitterende, vonkende lyriek.’ – Christiaan Weijts, De Groene Amsterdammer
Biografie
Jeanette Winterson is auteur van achttien boeken, waaronder Waarom gelukkig zijn als je normaal kunt zijn, Sinaasappels zijn niet de enige vruchten en De passie. Haar werk is met talrijke prijzen bekroond, waaronder de Whitbread Award voor beste debuutroman (voor Sinaasappels zijn niet de enige vruchten), de E.M. Forster Award en de Stonewall Award. In 2013 verscheen De Schemerpoort, een horrorverhaal over de vervolging van vermeende heksen in het Engeland van de zeventiende eeuw. In december 2016 verscheen de bundel Kerstdagen, die door het boekenpanel van De Wereld Draait Door tot Boek van de Maand werd uitgekozen. Haar nieuwe boek Frankusstein is verschenen in de zomer van 2019. In 2021 verscheen het essayistische Twaalf bytes, over heden en toekomst van kunstmatige intelligentie.
Details
EAN : | 9789025455514 |
Uitgever : | Atlas Contact, Uitgeverij |
Vertaler : | Arthur Wevers |
Publicatie datum : | 04-06-2019 |
Uitvoering : | Hardback |
Taal/Talen : | Nederlands |
Hoogte : | 218 mm |
Breedte : | 147 mm |
Dikte : | 34 mm |
Gewicht : | 538 gr |
Status : | Bestelbaar |
Aantal pagina's : | 256 |
Keywords : | frankenstein;kunstmatige intelligentie;liefde ;romantici |