Detransitie, baby

Torrey Peters


Nederlands | 10-05-2022 | 448 pagina's

9789025472238

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 20,00

 Beschikbaarheid
   Bestelbaar




Korte beschrijving/Annotatie

Een onverwachte zwangerschap dwingt drie vrouwen (twee transvrouwen, één cisgender) om hun opvattingen over liefde, seks en moederschap onder ogen te zien.

Tekst achterflap

Reese heeft het goed voor elkaar: een liefdevolle relatie met Amy, een appartement in een van de betere wijken van New York, een niet al te vervelende baan. Zo heet ze een leven opgebouwd waarvan de meeste transvrouwen alleen maar kunnen dromen. En ook de vervulling van haar diepste wens – moeder worden – lijkt nabij. Maar dan besluit Amy om weer als man te gaan leven, en Reese’ leven stort in.

Ames blijft ernaar verlangen het contact met Reese te herstellen. En als Ames’ nieuwe geliefde, Katrina, ontdekt dat ze zwanger van hem is, vat hij een gewaagd plan op: stel dat ze de baby met z’n drieën grootbrengen?

Recensie/Quote

'Detransistion, baby, onlangs vertaald, brengt trans personages ook veel verder dan de slachtofferrol. In Detransitie, baby hebben Reese en Ames net zo'n rijk gevoelsleven als ieder ander goed hoofdpersonage. De trans ervaring is het sausje over hun vele geestige beslommeringen over voorbije liefde en onverwachts ouderschap.'

Biografie

Torrey Peters studeerde Creative Writing in onder andere Iowa en schreef eerder twee novellen. 'Detransitie, baby'
betekende haar internationale doorbraak; de vertaalrechten zijn in meer dan tien landen verkocht. De roman stond in 2021 op de longlist van de Women’s Prize For Fiction. Peters woont in Brooklyn. 'Detransitie, baby' verschijnt in april 2022.

(Foto: Natasha Gornik)

Details

EAN :9789025472238
Auteur: 
Uitgever :Atlas Contact, Uitgeverij
Vertaler : Janneke van der Meulen
Publicatie datum :  10-05-2022
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :212 mm
Breedte :136 mm
Dikte :34 mm
Gewicht :463 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :448

Torrey Peters

Het laatste leesgroepboek van 2022 was “Detransitie, baby” van Torrey Peters. Peters -  zelf een transvrouw - baseerde zich voor het verhaal op haar eigen ervaringen

Hoofdpersonages zijn Reese, een witte transvrouw die moeilijk alleen kan zijn en heel graag moeder wil worden. Haar ex, ooit James toen Amy en dan Ames. En zijn baas en huidige vriendin Katrina die zwanger is. Katrina is een Chinees Joodse cisvrouw die doorheen het verhaal querness ontdekt. Als Katrina zwanger is, stelt Ames voor om de baby met zijn drieën op te voeden.

Deze Femina Libera sessie had een hele dag kunnen duren. We hadden het over niet normatieve relaties, messy lives, nuance, de educatieve functie van representatie, over genderessentialisme, radicaal feminisme, standpuntfeminisme, de valkuilen van perfecte representatie.
We vroegen ons af of we een zeker activisme mogen verwachten van een transschrijfster en waarom men zo vaak over TERFS spreekt terwijl sommigen toch gewoon transfoob zijn. 
 
We hebben gelachen en gehuild met het boek. Verhaaltechnisch vond ik het boek niet altijd even sterk, soms wat uitleggerig maar niet iedereen was het hierover met me eens. We genoten van de meerstemmigheid, de verfrissende radicale eerlijkheid en sloten met zijn allen deze zoekende personages in ons hart. 


Door Femina Libera