Intiem verzet
Josep Maria Esquirol
Nederlands | 04-12-2025 | 192 pagina's
9789025913854
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
22,99
Korte beschrijving/Annotatie
Bekroond filosofisch werk waarin nabijheid en aandacht als daad van verzet worden gezet tegenover technologie en individualisme.
Tekst achterflap
In 'Intiem verzet' stelt de Catalaanse filosoof Josep Maria Esquirol dat veel mensen in de moderne sa menleving te weinig oog hebben voor hun onderlinge afhankelijkheid. Tegenover technologische uniformi teit en doorgeschoten individualisme plaatst hij nabij heid, aandacht en zorg. Nabijheid creëert vertrouwen - in jezelf én in de ander - en vormt de basis voor wederzijdse zorg. Zelfzorg is volgens Esquirol dan ook geen individuele bezigheid, maar iets wat pas beteke nis krijgt in relatie tot anderen. Zijn filosofie van nabij heid is een krachtig alternatief voor de vervreemding van deze tijd.
'Een helder essay dat krachtige redenen aandraagt om niet te vervallen in nihilisme, om de ontbinding van het zelf te bestrijden en niet toe te geven aan de heerschappij van de actualiteit.' – La Vanguardia
'Filosoof Josep Maria Esquirol Calaf biedt met zijn boek Intiem verzet enige hoop voor degenen die zich willen onttrekken aan het nihilisme.' – Sociale Vraagstukken
Biografie
Josep Maria Esquirol (1963) is een Catalaanse filosoof en hoogleraar aan de Universiteit van Barcelona. Hij staat bekend om zijn ‘filosofie van de nabijheid’, waarin hij reflecteert op menselijke kwetsbaarheid en alledaagsheid. Zijn werk is bekroond met de Premio Nacional de Ensayo.
Details
| EAN : | 9789025913854 |
| Uitgever : | VBK Media |
| Vertaler : | Joris Vermeulen |
| Publicatie datum : | 04-12-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 215 mm |
| Breedte : | 135 mm |
| Dikte : | 16 mm |
| Gewicht : | 239 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 192 |