Een huis voor boeken, cultuur en ontmoeting. Literair, progressief en coöperatief.

Shampoo


Nederlands | 12-06-2023 | 264 pagina's

9789026363207

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 23,99


 Beschikbaarheid

   Bestelbaar




Korte beschrijving/Annotatie

Shampoo van Bert Moerman, winnaar Bronzen Uil Publieksprijs, is een tragikomische roman die met een botte bijl door rollenpatronen gaat. Voor de lezers van Malou Holshuijsen en Julien Althuisius.

Tekst achterflap

'Een slimme roman met een snuifje Succession.' ****, 4 sterren – De Standaard

'Wie een compact vertelde maar toch wijdvertakte familiesaga zoekt, is aan het juiste adres bij Bert Moerman.' – De Morgen

'Succession van de lage landen.' – Nouveau

Al 25 jaar lang hangt de dood van de vrouw van Paul, de moeder van Lauren en Jerry, als een schaduw over de familie LePierre. De gasten op Laurens bruiloft zeggen allemaal hetzelfde: wat was Christine toch een geweldige vrouw. Maar wie was Christine eigenlijk toen ze stierf? Wat is er van haar eigen identiteit geworden toen ze echtgenote en moeder werd? Nu de kinderen volwassen zijn en Paul zijn shampoo-imperium achter zich laat, beseffen ze wat er met haar is gebeurd en proberen ze er ieder op de eigen manier zin aan te geven.

Shampoo is een roman over een verleden dat een betere toekomst verhindert, en over het dragen van de verpletterende verantwoordelijkheid van iemands kind zijn. Het is een familiekroniek die dieper snijdt dan verwacht en de lezer langzaam voor de spiegel sleurt.

Over Niet dat het iets uitmaakt

‘Een grimmig en geestig debuut over fanatiek vluchten voor de alledaagsheid.

Een voortreffelijke roman.’ – De Morgen

Niet dat het iets uitmaakt is tongue in cheek, relativerend, en slimmig.

We kijken uit naar zijn volgende.’ – humo

Biografie

Bert Moerman (1987) debuteerde in 2018 met Niet dat het iets uitmaakt, dat de Bronzen Uil Publieksprijs won. Naast boeken schrijft hij scenario’s voor film en televisie, en columns. Hij woont en werkt in Antwerpen.

Details

EAN :9789026363207
Auteur: 
Uitgever :Ambo/Anthos B.V.
Publicatie datum :  12-06-2023
Uitvoering :Paperback / softback
common.Language :Nederlands
Hoogte :216 mm
Breedte :136 mm
Dikte :24 mm
Gewicht :358 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :264
Keywords :  dood;familie;herinneringen