Nomade

Ayaan Hirsi Ali


Nederlands | 13-01-2015 | 318 pagina's

9789045703862

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 20,99

 Beschikbaarheid
   POD (Beschikbaar als print-on-demand.)




Korte beschrijving/Annotatie

Een hecht betoog en tegelijk een meeslepend verhaal over een van de grootste problemen van onze tijd: de botsing tussen de westerse samenlevingen en de islam.

Tekst achterflap

"Van over de hele wereld hebben lezers van Mijn vrijheid mij enorm gesteund en geïnspireerd. Maar ze hebben me ook een aantal vragen gesteld die ik niet in dat boek heb behandeld. Ze vroegen naar de rest van mijn familie. Ze vroegen naar de ervaring van andere moslimvrouwen. Keer op keer werd me de vraag gesteld: Hoe typerend was jouw ervaring? In hoeverre ben jij representatief? Nomade beantwoordt die vraag. Het boek gaat niet alleen over mijn leven als zwerver in het Westen. Het gaat ook over het leven van de vele immigranten die naar het Westen komen; de filosofische en heel reële problemen van mensen, met name vrouwen, die in een hermetisch gesloten traditionele moslimcultuur leven, binnen een volstrekt open cultuur. Het gaat over hoe islamitische idealen botsen met Westerse idealen. Het gaat over de botsing van beschavingen die ikzelf en miljoenen anderen hebben doorgemaakt en nog steeds doormaken."

In Nomade gaat Ayaan Hirsi Ali verder waar ze in Mijn vrijheid was gebleven. Ze laat de waan achter zich dat ze een thuis heeft gevonden in Nederland, en trekt naar Amerika, opnieuw een nomade. Onderwijl beschrijft ze haar wortels en haar ontworteling, haar jeugd en familie. Ze vertelt schokkende en ontroerende verhalen over haar moeder en grootmoeder, broer en halfzusjes, neven en nichten, en mannen en vrouwen voor wie zij tolkte in Nederland. Aan de hand van die verhalen signaleert ze drie aspecten die verantwoordelijk zijn voor de botsing van islam met het Westen: seks, geld en geweld. Ze roept westerse feministen, humanisten en christenen op zich te verenigen teneinde het lot van moslimvrouwen te verbeteren en de radicalisering onder jongeren te bestrijden. Ze draagt suggesties aan voor verbetering van de integratie, voor de bevrijding van moslimvrouwen en ter bestrijding van de radicalisering.

Nomade is een hecht betoog en tegelijk een meeslepend verhaal, geschreven met passie en met een flinke dosis wrange humor. Ayaan Hirsi Ali neemt de lezer mee op een spannende tijdreis, van de archaïsche tijden van een clancultuur naar onze huidige tijd en de moderne, liberale samenlevingen in het Westen, waarin zij de achtergronden beschrijft en oplossingen zoekt voor een van de grootste problemen van onze tijd: de botsing tussen de westerse samenlevingen en de islam.

Recensie/Quote

Ook nieuw, ontroerend en mooi geschreven is de weerslag van de laatste gesprekken tussen Ayaan en haar stervende vader, Hirsi Magan Isse, met wie het contact jaren verboken was geweest. Annet Bleich in DE VOLKSKRANT

Biografie

Ayaan Hirsi Ali (1969) werd geboren in Somalië en belandde in Nederland. Na een carrière in de Nederlandse politiek, waar ze zich vooral bezighield met de integratie van niet-westerse immigranten en de rechten van moslimvrouwen, vertrok ze naar de Verenigde Staten. Ze is verbonden aan het Hooveronderzoeksinstituut van Stanford University. Van haar hand verschenen 'Mijn vrijheid', 'Nomade', 'De maagdenkooi' en 'Ketters'. Haar boeken werden in 38 talen vertaald. Haar autobiografie 'Mijn vrijheid' werd wereldwijd een bestseller. In 2021 verscheen 'Prooi'.

(Foto: Woody Campbell)

Details

EAN :9789045703862
Auteur: 
Uitgever :Atlas Contact, Uitgeverij
Vertaler : Marianne Orvelte
Publicatie datum :  13-01-2015
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :230 mm
Breedte :150 mm
Dikte :28 mm
Gewicht :516 gr
Status :POD (Beschikbaar als print-on-demand.)
Aantal pagina's :318